Rok szkolny 2011/2012

I półrocze:

  1. Joanna Kostka I miejsce w konkursie Super Star
  2. Claudia Burgfeld I miejsce w Polsce w  konkursie Alfik Język Niemiecki
  3. Karolina Rygiel I miejsce w Polsce w  konkursie Alfik Język Niemiecki
  4.  Claudia Burgfeld II miejsce w województwie w konkursie języka niemieckiego organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (finał w marcu w Warszawie)
  5. Bryan Gohla I miejsce w Lidze Szachowej w Kędzierzynie Koźlu

Wakacje 2010.

Sukcesy w naszej szkole odnoszą nie tylko uczniowie. Podczas tegorocznych wakacji Pani Magdalena Czerwińska nauczycielka języka angielskiego była beneficjentem programu „Comenius- Mobilnośc szkolnej kadry pedagogicznej” i uczestniczyła w kursie” Nowe technologie w nauczaniu języka” zorganizowanym przez szkołę Bell w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia z Cambridge.

Rok 2008/2009

Zespół “Solaris”wziął udział w konkursie Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Śląskiej,Kresowej i Niemieckiej w ramach obchodów Roku Dialogu Międzykulturowego.Nasz zespół szkolny zajął II miejsce.

Wyróżnienie w konkursie “Moja miejscowość w Unii Europejskiej”

Uczennica klasy piątej naszej szkoły Karolina Hassa zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty pt.”Moja miejscowość w Unii Europejskiej”.Jej praca oraz Julii Klimanek i Weroniki Singer znajdzie się w opracowywanym przez organizatorów kalendarzu.

Rok szkolny 2007/2008

Grupa teatralna pod opieką pani M.Oleaczek wzięła udział w konkursie organizowanym przez Dom Europejski pod tytułem “Różnorodność jest wartością.Z spektaklem pt.”Czewony kapturek ” zajęli 3 miejsce.

Rok szkolny 2006/2007

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego :

Sebastian Knapik

Konkurs Języka Niemieckiego Sprachdoktor:

– II miejsce w Polsce -nagroda główna tygodniowy pobyt na obozie letnim

Joanna Kubica

Rok Szkolny 2003/2004

Wojewódzki konkurs matematyczny na szczeblu gminnym

szkoły podstawowe

  • 2. miejsce – Patryk Gohla

gimnazja

  • 1. miejsce – Karolina Stromczyńska

Wojewodzki konkurs chemiczny na szczeblu gminnym

gimnazja

  • 1. miejsce – Karolina Stromczyńska
  • 2. miejsce – Agnieszka Donder

Wojewódzki konkurs polonistyczny na szczeblu gminnym

gimnazja

  • 1. miejsce – Karolina Stromczyńska oraz Anna Daniel

Miedzygminny konkurs ortograficzny

gimnazja

półfinał (maj)

  • 1. miejsce – Natalia Szewerda
  • 2. miejsce – Karolina Stromczyńska

final (czerwiec)

  • 2. miejsce – Karolina Stromczyńska
  • 3. miejsce – Natalia Szewerda

(w konkursie brały udział szkoły z 10 gmin)

Wojewódzki konkurs języka niemieckiego

szkoły podstawowe

  • 1. miejsce – Joanna Kubica
  • 2. miejsce – Cindy Jasiulek

gimnazja

  • 2. miejsce – Dagmara Klatt
  • 3. miejsce – Mauela Jasiulek

Wojewódzki konkurs przyrodniczy na szczeblu gminnym

szkoły podstawowe

  • 2. miejsce – Marta Sliwa
  • 3. miejsce – Rafał Szymura